Безпека життєдіяльності

про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності

Відповідно до доручення Президента України від 29.02.2012 №1-1/516, розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2012 р. №952-р «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту на 2013 рік», та наказу Міністерства освіти і науки України 26.04.2013 №193/470 «Про проведення Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах України», згідно листа Департаменту освіти і науки, молоді та спорту №01-20/2278 від 21.05.2013 року, наказу по Приборжавському ДНЗ №2 від 11. 10. 2013 р. №11 «Про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у ДНЗ» з метою попередження надзвичайних ситуацій, поліпшення  якості навчально-виховної роботи з дошкільниками з питань особистої безпеки та захисту  життя і здоров я , з 14 по 18 жовтня в дошкільному закладі був проведений «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності»

Для проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» творчою групою було підготовлено План проведення «Тижня  безпеки»

Під час підготовки до «Тижня безпеки» проведено ряд заходів:

• перевірено наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;
  • поповнено матеріалами по безпеці життєдіяльності методичний кабінет;
  • перевірено стан електричного, опалювального обладнання, приміщень та території, стан пожежних щитків та пожежного обладнання;
  • перевірено наявність інструкцій, пам яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;
  • оформлено куточки «Безпеки дитини» у всіх вікових групах;
  • перевірено стан та забезпеченість медичного обладнання, поповнено аптечку швидкої допомоги в медичному кабінеті;
  • підготовлено конспекти заходів з фізичної культури, перевірено стан спортивного обладнання;
  • підготовлено конспекти занять та розваг за тематикою безпеки дитини.

Під час «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» проведено заняття, бесіди, екскурсії, пішохідні переходи,  ігри-драматизації, дидактичні,  сюжетно-рольові та рухливі ігри. З дітьми старшої групи  організували та провели спортивну розвагу «Рятувальники». Робота проводилася згідно плану «Тижня безпеки»

Так, під час екскурсій на кухню, пральню педагоги формували у дітей уявлення про те, що вогонь і електрика потрібні людині, одна при недбалому ставленні до них можуть стати небезпечними.

Реалізовуючи завдання з розділу «Дитина і природа» вихователі знайомили дітей з правилами безпечної поведінки в природі, звертали увагу на те, що є отруйні гриби та ягоди, які становлять небезпеку для життя і здоров я людей. Багато уваги приділили виробленню навичок правильних дій під час стихійних лих.

Вихователі ефективно попрацювали над тим, щоб діти засвоїли чого не можна робити:

• при відсутності дорослих вмикати електроприлади;
  • гратися на проїжджій частині вулиці;
  • гратися з сірниками, колючими та ріжучими предметами, та інші.

Не залишилися без належної уваги і батьки. Впродовж тижня велася постійна робота з батьками через групове та індивідуальне консультування, стенди та батьківські куточки, де викладалася інформація по безпеці життєдіяльності.