Методична робота

Методична робота в Приборжавському ДНЗ №2 будується на основі державних нормативно-правових документів про освіту, зокрема тих, що регламентують і визначають основні напрямки та зміст освітньо-виховної роботи з дітьми (Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базового компонента дошкільної освіти в Україні та Коментаря до нього, Національної доктрини розвитку освіти), програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та програми «Впевнений старт», методичних рекомендацій, новинок психолого-педагогічної літератури, інструктивно-методичних матеріалів з проблем організації методичної роботи.

Методичний кабінет є «мозковим центром» дошкільного закладу. Він акумулює в собі кращий досвід роботи педагогічного колективу. Вихователь – методист організовує методичну роботу з педагогами, вирішуючи основні напрямки діяльності колективу, серед яких обов язковим є збереження та зміцнення фізичного, психічного та духовного здоров я вихованців, створення розвивального середовища та забезпечення оптимальних умов для особистісно-орієнтованого навчання та виховання дітей.

У методичному кабінеті зібрано фахову літературу, педагогічні періодичні видання, творчі напрацювання педагогів, конспекти занять, з різних розділів програми, розробки сценаріїв свят, розваг, організовуються виставки новинок методичної літератури.

Методична робота спрямована на:

·        вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного вихователя;

·        стимулювання творчого потенціалу;

·        підвищення педагогічної культури вихователів;

·        вдосконалення педагогічної майстерності;

·        розвиток спеціальних умінь та навичок;

·        формування навичок самостійного аналізу власної педагогічної діяльності.

Методична робота базується на таких принципах:

·        гуманізм, демократизм;

·        педагогічна співпраця з вихователями;

·        робота в режимі довіри, доброзичливості;

·        творча атмосфера, стимулювання творчої активності;

·        надання вихователеві права вибору;

·         системність методичних заходів;

·        Випереджальний характер методичної роботи.

Форми методичної роботи в ДНЗ:

Колективні:

·        інструктивно-методичні наради;

·        педагогічні ради;

·        теоретичні семінари;

·        семінари-практикуми;

·        колективні перегляди освітнього процесу.

Групові:

·        методичні об єднання вихователів;

·        робота творчої групи;

·        консультації.