Сторінка музичного керівника

« Музика – уява – фантазія – казка – творчість – ось доріжка, йдучи якою дитина розвиває свої духовні сили».

Василь Сухомлинський

МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК НАШОГО САДОЧКУ

Панько Марія Михайлівна, музичний керівник. Освіта - середня спеціальна, стаж роботи - 31 рік. У дошкільному закладі працює з 1982 року.

У ДНЗ №2  створені умови для музичного виховання: є музична зала з баяном, музичний центр, що сприяє залученню                                    дітей до чарівного світу музики, дитячі інструменти .
  Музичний керівник Панько М.М., застосовуючи традиційні та новітні методи і прийоми музичного виховання, навчання та розвитку, викликає у дітей інтерес до порівняння музичних звуків із звуками навколишнього середовища, до сприймання впізнавання у музиці різних настроїв. Вчить дітей розрізняти музику за характером, темпом, динамікою. Відповідно до вікових можливостей підводить дітей до розрізнення музичних жанрів: колискова, марш, танець. В комплексі працює над розвитком слуху, голосу, музично-ритмічні рухи. Аналіз занять показав, що діти засвоїли програмовий матеріал.
Діти молодшого дошкільного віку вміють розрізняти звучання контрастних за тембром інструментів, співають у діапазоні ре – ля, додержуються темпу пісні, реагують рухами на зміни в темпі музики, виконують фізичні рухи з предметами в парі, в колі, врозтіч.
Діти середнього дошкільного віку розрізняють звучання близьких за тембром музичних інструментів, розрізняють твори за темпом та динамікою звучання, впізнають та називають знайомі музичні твори, співають в діапазоні ре-сі, відображають рухами своє розуміння твору та створених музикою образів.
Діти старшого дошкільного віку розрізняють твори за жанрами та видами, мають поняття про структуру музичного твору, ознайомлені з творчістю композиторів М.Глінки, М.Лисенка, П.Чайковського, А.Філіпченка, Ю.Михайленко, Я.Степового. Намагаються чисто інтонувати в діапазоні ре-сі, самостійно, ритмічно рухатись відповідно до характеру музики, володіють елементарними навичками гри на дитячих музичних інструментах.
На кожному занятті створюється лагідна, приємна для кожної дитини атмосфера, яка допомагає увійти їй у чарівний світ музично-естетичних образів і почуттів, сприяє прилученню дитини до музики з молодшого дошкільного віку.

Корисне для роботи
Теми занять розрахованІ по кварталах

Молодша група:
Вересень-листопад : Мій улюблений світ